Tisková zpráva

Zlaté záchranářské kříže za rok 2015 budou předány

Vítězové letošního sedmnáctého ročníku o nejlepší záchranářský čin roku 2015 si převezmou ocenění z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana dne 7. dubna 2016 ve 14,00 hod na Pražském hradě.

Do redakce časopisu RESCUE report, který je vyhlašovatelem soutěže, dorazilo sedmdesátčtyři  nominací. Po vyloučení duplicitních nominací posuzovali hodnotitelé v prvním kole sedmdesátjedna nominací. V letošním roce bude předáno celkem 8 Zlatých záchranářských křížů, a 3 speciální ceny ve spolupráci s našími dlouholetými partnery.

Zlaté záchranářské kříže budou předány v následujících kategoriích:

  • Záchranářský čin laiků, subkategorie dospělý, subkategorie děti a mládež do 18 let.
  • Záchranářský čin profesionálů jednotlivců
  • Záchranářský čin profesionálního týmu
  • Humanitární čin mimo území ČR
  • Cena časopisu RESCUE report
  • Cena za výjimečný přinos pro záchranářství

Budou předány také speciální ceny ve spolupráci s našimi dlouholetými partnery, a to:

  1. Cena generálního mediálního partnera
  2. Cena policejního prezidenta
  3. Cena Generálního ředitele HZS ČR

Záštitu nad letošním ročníkem převzali prezident republiky Miloš Zeman, ministr vnitra Milan Chovanec, 1. místopředseda vlády Ing. Andrej Babiš, ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA., předseda vlády Bohuslav Sobotka, generální ředitel HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslav Ryba a policejní prezident brig. gen. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.

Vyhlašovatelem projektu je časopis RESCUE report a generálním mediálním partnerem Česká televize. Mediálními partnery jsou časopis 112, časopis Policista, Urgentní medicína, Hasičské noviny, Prevence kriminality.

Generální partner pro letošní ročník je Seznam.cz, hlavní partner Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR,  partnery jsou Agrotec a.s.,Alfa helicopter spol s.r .o.,  DEVA-FM, s. r. o.,Dräger Safety s. r.o.,  HAPPY END CZ, a.s., JaGa, spol. s. r.o., Kostelecké uzeniny a.s., KRD – obchodní společnost, s .r .o.,  Pramacom Prague, spol. s. r. o., Roche s.r .o., Stapro s.r.o., Tatra Trucks a.s., THT Polička s.r.o. TLP spol. s. r. o. a Velkopopovický Kozel.

Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků – dětí i dospělých a podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů.

Projekt je časopisem každoročně vyhlašován již od roku 1999 na území České republiky, od roku 2007 také na Slovensku. V roce 2000 laureáty Zlatého záchranářského kříže poprvé přivítal prezident České republiky na Pražském hradě, kde jim za jejich činy osobně poděkoval. Od roku 2008 jsou Zlaté záchranářské kříže předávány z rukou prezidenta republiky.

Kateřina Budíková
tel: 774 615 139

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.