Tisková zpráva

Zlatý záchranářský kříž

„Záchranářství je stav mysli“

V Brně  13.4.2017 

Tisková zpráva

Zlaté záchranářské kříže za rok 2016 budou předány

 Vítězové letošního osmnáctého ročníku o nejlepší záchranářský čin roku 2016 si převezmou ocenění z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana dne 20. dubna 2017 ve 14,00 hod na Pražském hradě.

 Do redakce časopisu RESCUE report, který je vyhlašovatelem soutěže, dorazilo sedmdesátdevět  nominací. Po vyloučení duplicitních nominací posuzovali hodnotitelé v prvním kole sedmdesátsedm nominací. V letošním roce bude předáno celkem 6 Zlatých záchranářských křížů, 2 čestná uznání a 3 speciální ceny ve spolupráci s našími dlouholetými partnery.

Zlaté záchranářské kříže budou předány v následujících kategoriích:

  • Záchranářský čin laiků, subkategorie dospělý, subkategorie děti a mládež do 18 let.
  • Záchranářský čin profesionálů jednotlivců
  • Záchranářský čin profesionálního týmu
  • Humanitární čin mimo území ČR
  • Cena časopisu RESCUE report
  • Cena za výjimečný přinos pro záchranářství

Budou předány také speciální ceny ve spolupráci s našimi dlouholetými partnery, a to:

  1. Cena generálního mediálního partnera
  2. Cena policejního prezidenta
  3. Cena Generálního ředitele HZS ČR

Záštitu nad letošním ročníkem převzali prezident republiky Miloš Zeman, ministr vnitra Milan Chovanec, 1. místopředseda vlády Ing. Andrej Babiš, ministr zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, předseda vlády Bohuslav Sobotka, generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba a policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.

Vyhlašovatelem projektu je časopis RESCUE report a generálním mediálním partnerem Česká televize. Mediálními partnery jsou časopis 112, časopis Policista, Urgentní medicína, Hasičské noviny a Prevence kriminality.

Generální partner pro letošní ročník je Seznam.cz, hlavní partner Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR,  partnery jsou AV media a.s., Česká zbrojovka a.s., společnost 4M Systems,  DEVA-FM, s. r. o., GHC genetics, s.r.o. HAPPY END CZ, a.s., Konektel a.s., KRD – obchodní společnost, s .r .o.,  Pramacom Prague, spol. s. r. o., RCS – radiostanice.cz a.s., Roche s.r .o., TLP spol. s. r. o.  a Velkopopovický Kozel.

Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků – dětí i dospělých a podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů.

Projekt je časopisem každoročně vyhlašován již od roku 1999 na území České republiky, od roku 2007 také na Slovensku. V roce 2000 laureáty Zlatého záchranářského kříže poprvé přivítal prezident České republiky na Pražském hradě, kde jim za jejich činy osobně poděkoval. Od roku 2008 jsou Zlaté záchranářské kříže předávány z rukou prezidenta republiky.

Kateřina Budíková

tel: 774 615 139

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.